Tragedia w Gwatemali. Służby medyczne poinformowały, że co najmniej 9 osób zostało stratowanych przez tłum podczas czwartkowego koncertu w Quetzaltenango. Ponadto rannych zostało 20 osób.

Do zdarzenia doszło w czwartek w Quetzaltenango, mieście położonym około 200 kilometrów na zachód od stolicy kraju. Wcześniej Reuters mylnie poinformował, że koncert odbył się właśnie w stolicy, mieście Gwatemala.

Tragedia nastąpiła po tym, jak część osób uczestniczących w koncercie pomyślała, że to już koniec imprezy i próbowała ją opuścić. To spowodowało zator i wzajemne tratowanie się w ludzkiej ciżbie.

Na miejscu pracowały lokalne służby medyczne wspomagane przez gwatemalski oddział Czerwonego Krzyża. Gdy ratownicy zdali sobie sprawę z rozmiarów tragedii, musieli poprosić o wsparcie inne oddziały w mieście Quetzaltenango - podały władze tego miasta, które jest stolicą departamentu o tej samej nazwie i czwartym pod względem ludności miastem w liczącej około 17 mln osób Gwatemali.

Koncert odbył się w ramach obchodów święta niepodległości Gwatemali. Według informacji argentyńskiego portalu Infobae, do zdarzenia doszło o północy, gdy na scenie występował przedostatni artysta.