23 piłkarzy Realu Madryt wyjechało w niedzielę na pierwsze przedsezonowe zgrupowanie do austriackiej miejscowości Irdning. Wśród kadrowiczów "Królewskich" jest Jerzy Dudek, który w piątek podpisał dwuletni kontrakt z madryckim klubem.

Wylot z Madrytu poprzedziły rutynowe badania. Potem na Santiago Bernabeu odbył się krótki rozruch. Jerzy Dudek wraz z dwoma pozostałymi bramkarzami Realu miał zajęcia z nowym trenerem bramkarzy "Królewskich" Pedro Jaro.

Zgrupowanie będzie dla mnie wspaniałą okazją, by poznać nowych kolegów - napisał na swojej stronie internetowej polski bramkarz. Dzięki temu szybciej zaaklimatyzuję się w nowym otoczeniu. Teraz myślę jednak tylko o treningach i wytężonej pracy na zgrupowaniu - zaznaczył.

Przed wylotem podopieczni Bernda Schustera mieli jeszcze trochę wolnego czasu, a Dudek wykorzystał go na obejrzenie wyścigu Formuły 1 na torze Nuerburgring, w którym jechał Robert Kubica. Ten sport jest bardzo interesujący i nieprzewidywalny, szczególnie gdy jezdnia jest mokra - skomentował Dudek. Najwięcej emocji po zakończeniu dzisiejszej rywalizacji będzie zapewne w obozie BMW Sauber. Już na samym początku doszło do zderzenia Nicka Heidfelda z Robertem Kubicą. Myślę, że szef ekipy nie będzie zadowolony. Tym bardziej, że po kilkunastu okrążeniach Heidfeld uderzył także w bolid Ralfa Schumachera. Świadczy to o dużej nerwowości Niemca, który widzi już jak Kubica zaczyna wyrastać na lidera zespołu. Ciekawe, jak dalej potoczy się ta rywalizacja.

Kadra Realu na zgrupowanie w Austrii:

bramkarze:

Iker Casillas, Jerzy Dudek, Jordi Codina;

obrońcy:

Sergio Ramos, Cicinho, Michel Salgado, Pepe, Christoph Metzelder, Fabio Cannavaro, Miguel Torres;

pomocnicy:

Emerson, Mahamadou Diarra, De la Red, Granero, Guti, Balboa, Adrian Gonzalez;

napastnicy:

Ruud Van Nistelrooy, Gonzalo Higuain, Javier Saviola, Roberto Soldado, Alberto Bueno, Raul Gonzalez.