Premier Jarosław Kaczyński odwiedził polskich żołnierzy Wielonarodowej Dywizji Centrum-Południe w Iraku. Na opłatkowym spotkaniu życzył im szczęśliwego i szybkiego powrotu do domów.

W spotkaniu wzięli też udział przedstawiciele pozostałych kontyngentów narodowych, wchodzących w skład Wielonarodowej Dywizji Centrum-Południe.

Walczycie za ojczyznę, to istota tego, co tu czynicie. To ma sens. To jest w największym interesie kraju, światowego pokoju i całej ludzkości - powiedział żołnierzom premier.

Jarosław Kaczyński podziękował żołnierzom za służbę, która - jak podkreślił - jest pełniona w trudnych bojowych warunkach. Polski kontyngent w Iraku liczy ok. 900 osób. Zajmują się oni głównie szkoleniem sił irackich.

Wcześniej premier spotkał się w Bagdadzie z prezydentem Iraku Dżalalem Talabanim i z szefem irackiego rządu Nurim al-Malikim. Premier Iraku podziękował rządowi polskiemu za przedłużenie misji Polaków do końca 2007 roku.

Tematem rozmów obu premierów były też kwestie współpracy gospodarczej oraz wojskowej: polskich inwestycji w Iraku oraz zakupu polskiego uzbrojenia przez wojsko irackie.