Brytyjska premier Theresa May nie została zaproszona na ślub księcia Harry'ego z Meghan Markle, który odbędzie się 19 maja - podało źródło w rodzinie królewskiej. W uroczystości wezmą udział osoby utrzymujące bezpośrednie kontakty z narzeczonymi.

Jak powiedział rzecznik księcia Harry'ego, "zdecydowano, że oficjalna lista przywódców politycznych, zarówno brytyjskich jak i zagranicznych, nie jest wymagana z okazji ślubu księcia z Megan Markle". W sprawie tej konsultowano się z rządem Jej Królewskiej Wysokości, a decyzję podjął Dom Królewski.

Ślub z udziałem 600 zaproszonych gości odbędzie się w kaplicy św. Jerzego w Windsorze, o wiele mniejszej od Opactwa Westminsterskiego, w którym w 2011 roku starszy brat Harry'ego, książę William brał ślub z Kate Middleton w obecności licznie przybyłych przywódców państw.

Na ślubie księcia Harry'ego nie będzie raczej polityków i światowych przywódców. W odróżnieniu od księcia Williama, jest mało prawdopodobne, by książę Harry zasiadł w przyszłości na tronie.

Downing Street nie oczekiwało zaproszenia premier May na ślub.

(m)