We Francji wybuchł skandal, po tym jak muzułmańskie podręczniki o stworzeniu świata rozesłane zostały do większości szkół i uniwersytetów. Minister oświaty podiósł alarm, a służby specjalne wszczęły dochodzenie.

We Francji mieszka aż 5 mln muzułmanów - rekord w UE. Hojni Saudyjczycy finansują tam budowę i działalność wielu meczetów. Kłopot w tym, iż w meczetach wznoszonych za pieniądze rodaków bin Ladena działają najbardziej radykalne grupy islamskich fanatyków. czytaj więcej

Podręcznik ”Atlas stworzenia świata” rozesłany został do francuskich placówek oświatowych z Turcji i Niemiec. Jego autor - turecki naukowiec Addan Oktar twierdzi, że życie na Ziemi stworzone zostało przez Allaha, a nauczana w nadsekwańskich szkołach teoria Darwina o ewolucji gatunków jest groźna, bo – zdaniem autora - była powodem powstania w Europie faszyzmu i komunizmu.

Francuski kontrwywiad próbuje ustalić, kto finansował ten – jak to określają komentatorzy- „islamski atak” na laicką oświatę. Rozsyłane masowo podręczniki są bowiem luksusowo wydane. Pojedyncze egzemplarze sprzedawane są w Internecie za około 80 euro.