Stany Zjednoczone przedłużają sankcje gospodarcze wobec Iranu. Taka decyzja zapadła w Białym Domu. Barack Obama poinformował Kongres, że przedłuży istniejące już sankcje o kolejny rok. Nasze relacje z Iranem nie powróciły jeszcze do normy - argumentował.

Barack Obama od chwili objęcia urzędu zabiegał o nawiązanie dyplomatycznego dialogu z Teheranem, ale nie udało mu się znaleźć porozumienia. Dlatego teraz nie kończy się tylko na zapowiedziach.

Oskarżyciele federalni USA wystąpili do sądu z wnioskiem o konfiskatę majątku czterech meczetów oraz wieżowca w Nowym Jorku. Fundacja, która jest ich właścicielem ma być powiązana z Iranem.

Jeżeli dojdzie do zajęcia nieruchomości w Nowym Jorku, Houston oraz w stanach Maryland i w Kalifornii, gdzie mieszczą się centra muzułmańskie, będzie to największa w historii USA konfiskata majątku podyktowana walką z terroryzmem. Należy spodziewać się ostrego sprzeciwu. A nawet ataków terrorystycznych, czego obawiają się amerykańskie służby. Niewykluczone są także ataki na amerykańskich żołnierzy, którzy stacjonują w Afganistanie.