NASA na czwartek odłożyła lądowanie promu kosmicznego Atlantis. Powodem opóźnienia mają być niesprzyjające warunki pogodowe nad centrum Kennedy’ego na Florydzie. Eksperci chcą też sprawdzić, czym jest tajemniczy ciemny przedmiot, który oderwał się od promu.

Tajemniczy przedmiot został zarejestrowany przez kamerę. Rzecznik Centrum Kosmicznego Johnsona Doug Peterson powiedział, że nikt nie chce zgadywać, czym jest obiekt, a inżynierowie chcą mieć pewność, że załoga jest bezpieczna.

Załoga wahadłowca zamontowała na Międzynarodowej Stancji Kosmicznej nowe panele baterii słonecznych, które mają zapewnić energię niezbędną podczas dalszej rozbudowy orbitalnego laboratorium.

Prom Atlantis odłączył się już od Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) i wraca na Ziemię. Załoga wahadłowca zamontowała na stacji nowe panele baterii słonecznych, które mają zapewnić energię niezbędną podczas dalszej rozbudowy orbitalnego laboratorium. czytaj więcej

Wedle pierwotnych planów Atlantis miał wrócić na Ziemię w środę. Tego samego dnia do ISS ma przycumować rosyjski statek Sojuz z pierwszą kosmiczną turystką na pokładzie.