Książę William z początkiem 2009 r. ostatecznie zakończy szkolenie w armii i w pełni poświęci się obowiązkom członka brytyjskiej rodziny królewskiej - pisze dziennik "Daily Mail”. 25-latek zamierza zająć się wspieraniem wybranych organizacji charytatywnych i przygotowywaniem do przyszłej roli monarchy.

Książę, który w grudniu ukończył elitarną akademię wojskową Sandhurst, zamierza poznać funkcjonowanie wojsk lądowych, lotnictwa i marynarki. Latem zakończy szkolenie w jednostce pancernej w Bovington w Dorset, po czym weźmie udział w kilku ćwiczeniach.

William planuje też zapoznać się z gospodarką rolną i ochroną środowiska, gdyż po objęciu tronu przez jego ojca, księcia Walii Karola, będzie musiał przejąć odpowiedzialność za gospodarkę posiadłościami w księstwie Kornwalii.

Także jego młodszy brat, 22-letni książę Harry, ogłosił ostatnio, że rozstaje się z armią, gdyż poczuł się "upokorzony i przygnębiony" tym, że dowództwo armii nie zgodziło się na wysłanie go do Iraku. Harry ma najniższy stopień oficerski w lądowej armii brytyjskiej. Obecnie szkoli się w Kanadzie przed możliwym skierowaniem go do Afganistanu.