Dwa pociągi kolei podmiejskich zderzyły się w poniedziałek w miejscowości Schaeftlarn, leżącej na przedmieściach Monachium (Bawaria). "Jedna osoba zginęła, jest wielu rannych" – informuje portal Merkur.

Dwa pociągi linii podmiejskich zderzyły się czołowo w pobliżu miejscowości Schaeftlarn-Ebenhausen. Jak potwierdziła policja, w wypadku zginęła jedna osoba, a przynajmniej 10 zostało rannych. Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek późnym popołudniem, "w godzinach szczytu" - podaje Merkur.

Wciąż trwa zakrojona na szeroką skalę akcja ratunkowa. Dodatkowo w położonym opodal stacji zajeździe służby ratunkowe zorganizowały prowizoryczny punkt pomocy, do którego zgłaszają się poszkodowane osoby.

Wiadomo, że do zderzenia pociągów doszło wkrótce po wyjeździe jednego z nich ze stacji Ebenhausen. Nagle wszyscy pasażerowie zostali wyrzuceni ze swoich miejsc. Komuś udało się otworzyć awaryjnie drzwi pociągu, ludzie wysiedli i przeszli na nasyp, wiele osób było w szoku - opowiedział 19-latek, który podróżował jednym z pociągów.

Jak dodała inna pasażerka, po wyjściu na nasyp zobaczyła, że "pociąg, który miał jechać w kierunku Monachium, zderzył się czołowo z drugim pociągiem, a kabiny maszynistów wręcz się zaklinowały".