Królowa Elżbieta II nie pozna przyszłych teściów księcia Williama przed jego ślubem z Kate Middleton - donosi tygodnik "Sunday Times". Nie jest to żaden afront. Elżbieta II zwyczajnie nie czuje jeszcze potrzeby spotkania się z rodzicami panny Middleton. Na obecnym etapie nie ma takich planów, ale gdyby miały się zmienić, to spotkanie będzie miało charakter prywatny - powiedział rzecznik Pałacu Buckingham. Ślub zaplanowano na 29 kwietnia.

Rodzice Kate Middleton, choć są zamożni, nie mają żadnych arystokratycznych koneksji. Wprowadzanie Carole i Michaela Middletonów, byłej stewardessy i byłego pilota British Airways, do królewskiego otoczenia "Sunday Times" nazywa żmudnym i delikatnym procesem. Dotychczas poznali oni jedynie księcia Karola i jego małżonkę Camillę.

Książę William będzie trzecim wnukiem Elżbiety II, który zawrze związek małżeński z osobą bez domieszki błękitnej krwi. Syn jedynej córki Elżbiety II księżniczki Anny Peter Phillips ożenił się z Kanadyjką, zaś jego siostra Zara Phillips 30 lipca wyjdzie za mąż za zawodowego rugbystę Mike'a Tindalla.

"Sunday Times" pisze, że Kate Middleton nie zamówiła jeszcze sukni ślubnej u żadnego projektanta - zamierza zrobić to w ostatniej chwili. Kate chce się odróżnić pod tym względem od matki Williama księżnej Diany, która w charakterze podarunków przyjmowała od designerów elegancką odzież.

Marynarkę podarowaną Middleton przez firmę odzieżową Williamson, Pałac Buckingham odesłał nadawcy oświadczając, że narzeczona księcia Williama nie przyjmuje nieoczekiwanych prezentów.