Brytyjczyk, który zgwałcił i zamordował 14-letnią Polkę, został skazany na dożywocie. Do zbrodni doszło w październiku zeszłego roku w Leeds. Sędzia nie dopatrzył się żadnych okoliczności łagodzących. Zarządził, że skazany odsiedzi co najmniej 35 lat. Zuzanna Z. została zaatakowana w domu, kiedy nie było rodziców.

Prokurator nazwał czyn 40-letniego recydywisty "aktem wyjątkowego sadyzmu". Michael Clark, który mieszkał przy tej samej ulicy, co jego ofiara, zaprzyjaźnił się z jej rodzicami.

Zuzanna Z. została zaatakowana w domu pod nieobecność rodziców, w dwa miesiące po przyjeździe z Polski do Anglii. Rodzice po powrocie z centrum miasta, gdzie szukali pracy, znaleźli córkę z poderżniętym gardłem i rozbitą czaszką. Sprawca zabójstwa po dokonaniu zabójstwa pojechał do parku rozrywki w Blackpool. Clark miał na swym koncie ataki na kobiety w roku 1991, 1998 i 2003, a za gwałt z 1991 roku był karany.

Zabójstwo 14-letniej dziewczynki było wielkim wstrząsem dla społeczności polskiej w Leeds, która zbierała fundusze na pomoc dla rodziców ofiary. W polskich kościołach modlono się za jej duszę.