Bayern Monachium po raz 20. świętuje zdobycie mistrzostwa Niemiec, a po raz 1. obronę dubletu: mistrzostwa i Pucharu Niemiec. W zdobyciu laurów nie przeszkodził zespołowi remis 3:3 z Borussią Dortmund w ostatnim meczu sezonu.

Przeciwko mistrzowi Niemiec zagrał Euzebiusz Smolarek. Polak grał przez 78 minut. Pod koniec pierwszej połowy Ebi mógł nawet zdobyć bramkę, ale jego strzał z trudem obronił Olivier Kahn. Smolarek należał do wyróżniających się zawodników zespołu z Dortmundu. Myślę, że bardzo dobrze zagraliśmy. 3:3 to bardzo dobry dla kibiców wynik - powiedział po spotkaniu reprezentant Polski.

Mecz na szczycie w ostatniej kolejce Bundesligi obserwowało na stadionie Allianz Arena 69 tys. kibiców. Spotkaniu przyglądał się także trener reprezentacji Niemiec Jurgen Klinsmann. Posłuchaj relacji wysłanników RMF FM – Tomasza Staniszewskiego i Sebastiana Szczęsnego: