Licytacja domeny sex.com, uważanej do niedawna za najdroższą na rynku, została zablokowana przez wierzycieli firmy Escom, do której adres należy. Obawiali się oni, że aukcja nie zwiększy wartości domeny. Aukcja miała się odbyć w Nowym Jorku.

Firma Escom kupiła prawa do domeny sex.com w 2006 r. za 14 milionów dolarów. Transakcję częściowo sfinansowała wówczas firma DOM Partners LLC. W późniejszych latach jej wartość rosła i zdobyła pozycję najdroższej na rynku. Jej cena zaczęła jednak spadać wraz z pojawianiem się amatorskich stron internetowych.

Sex.com miała być w czwartek zlicytowana na poczet długów Escom wobec DOM Partners. Aukcja została jednak odwołana, ponieważ pozostali wierzyciele Escom: Washington Technology Associates, iEntertainment i AccountMatters.com, którym firma jest winna w sumie 10 mln dolarów, wnieśli do sądu pozew o ogłoszenie niewypłacalności firmy.

W takiej sytuacji jej aktywa, w tym prawa do domeny sex.com, nie mogą być sprzedane do czasu rozstrzygnięcia przez sąd, kto może nimi dysponować.

Cenę wywoławczą na niedoszłej aukcji, która miała się odbyć w Nowy Jorku, wyznaczono na 1 mln dolarów.