Zima zaatakowała Polskę. Szczególnie ciężkie warunki panują na Śląsku i w Małopolsce. Śląscy policjanci odnotowali już ponad 130 kolizji i kilka wypadków. W niektórych miejscach tworzy się gołoledź. Nad Podhalem przechodzą zamiecie śnieżne.

W Małopolsce od rana niemal nieprzerwanie sypie śnieg. Nad Podhalem przechodzą zamiecie śnieżne, które momentami ograniczają widzialność do zaledwie kilku metrów.

Nie tylko śnieg, ale i wichury są spodziewane na Pomorzu. Wiatr ma wiać z prędkością nawet 90 kilometrów na godzinę. Kulminacja spodziewana jest w nocy. Strażacy apelują do mieszkańców, aby pozabierali lekkie rzeczy z balkonów i nie parkowali samochodów w pobliżu drzew. Wiatr będzie wiał z kierunku północno-zachodniego i północnego. To oznacza, że w portach może tworzyć się tzw. cofka, czyli masy wody będą wpychane w stronę lądu.

Meteorolodzy ostrzegają, że najbliższa doba będzie trudna dla całej Polski. Ma wiać silny i porywisty wiatr, padać będzie śnieg. Na drogach będzie więc bardzo ślisko.