Dwie ciężarówki wojskowe z żołnierzami zderzyły się rano w Lublinie. Siedemnastu żołnierzy zostało przewiezionych do szpitala na badania. Jak dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Kot, większość z nich już opuściła lecznicę.

Do zderzenia dwóch wojskowych ciężarówek doszło rano na Drodze Męczenników Majdanka w Lublinie. Jak poinformowała żandarmeria, ciężarówki marki Star przewoziły 45 żołnierzy 19. Batalionu Zmechanizowanego z 19. Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej, którzy zmierzali na strzelnicę w miejscowości Srebrzyszcze.


17 żołnierzy profilaktycznie zostało przewiezionych do szpitala na badania. Większość z nich opuściła już placówkę.

Według wstępnych ustaleń żandarmerii, jedna z ciężarówek najechała na tył drugiej. Jak poinformował oficer dyżurny Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Lublinie por. Iwo Sawa, okoliczności zdarzenia bada prokuratura i żandarmeria wojskowa. Dodał, że prokurator z działu ds. wojskowych Prokuratury Rejonowej w Lublinie wstępnie zakwalifikował zdarzenie, jako sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

Nie jest to kwalifikacja ostateczna. Jest uzależniona od ustaleń prokuratury - dodał.

Za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym Kodeks karny przewiduje karę od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności.