Co piąty wrocławski licealista ma nadwagę – wynika z badań specjalistów z Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Na 1100 przebadanych aż 300 uczniów z tego powodu miało zwolnienia z WF-u. Najcięższa przebadana licealistka ważyła aż 110 kilogramów.

Mimo promocji zdrowego żywienia liczba młodych osób z nadwagą cały czas rośnie. - Jak się z nimi rozmawia, to oni rozumieją, ale i tak najchętniej jedzą fast foody - mówi jedna z wrocławskich nauczycielek. Sami uczniowie podkreślają, że do walki z nadwagą niezbędna jest mobilizacja i chęć, np. wykonywania ćwiczeń.

W Polsce szybko przybywa dzieci z nadwagą. Wszystkiemu winna jest źle zbilansowana dieta. Zdecydowana większość dzieci je byle co - zazwyczaj chipsy, czekoladowe batoniki, frytki, popijając to wszystko słodkimi gazowanymi napojami. czytaj więcej

Pedagodzy zaznaczają, że coraz częściej tłumaczą rodzicom, by kupowali swoim dzieciom obiady na szkolnej stołówce. Koszt takiego posiłku wynosi ok. 5-6 zł, czyli mniej więcej tyle samo co cena hot doga i paczki chipsów. Ciężkie wrocławskie licea odwiedził Michał Szpak. Posłuchaj jego relacji: