Bogdan Klich nie wyklucza ograniczenia prawa do wcześniejszych emerytur w wojsku? W środę burzę wywołała wypowiedź szefa MSWiA Grzegorza Schetyny, który stwierdził, że resort rozpoczął prace nad projektem reformy emerytur mundurowych służb podległych MSWiA.

Bogdan Klich w rozmowie z reporterem RMF FM Krzysztofem Zasadą wzbraniał się przed odpowiedzią na pytanie, czy podobne ograniczenie przywilejów w wojsku jest również możliwe. Z jego wypowiedzi można jednak wywnioskować, że nie jest przeciwnikiem takiej zmiany. W Ministerstwie Obrony Narodowej takie prace nie zostały rozpoczęte, natomiast ja mogę przyznać, że na razie przyglądam się z uwaga temu, co dzieje się w MSWiA - stwierdził:

Być może wlaśnie ze względu na trwającą profesjonalizację armii Klich nie odpowiada wprost na pytania o likwidację wojskowych przywilejów. Byłby to bowiem niedobry sygnał dla tych, którzy chcieliby się zgłosić do zawodowego wojska. Dla szefa MON zapewnienie dopływu kadry do armii to teraz najważniejsze zadanie. Spotkał się właśnie z szefami Wojskowych Komend Uzupełnień i dawał im jasne wytyczne, jak pozyskiwać rekrutów. Bardzo mocno dał również do zrozumienia, że dla oficerów, którzy nie przyłożą się do szerokiego otwarcia WKU na nowych poborowych, nie będzie miejsca w armii.