Nie będzie bezkrólewia. Po ciekawym, szybkim i pełnym dramaturgii meczu, Wisła Kraków wygrała z Cracovią 2:1 w 174. derbach Krakowa. Bramki dla drużyny z ul. Reymonta zdobyli Marek Zieńczuk i Rafał Boguski. Dzięki tej wygranej "Biała Gwiazda" umocniła się na prowadzeniu w ligowej tabeli.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy wysoko postawionym pressingiem, nie pozwalali grać Wiśle jej ulubionego ataku pozycyjnego. Po ok. 10 minutach "Biała Gwiazda" otrząsnęła się z przewagi "Pasów" i zaceęła dyktować warunki gry.

W 43 min. fenomenalnym strzałem popisał się Marek Zieńczuk, nie dając Marcinowi Cabajowi jakichkolwiek szans. Chwię później mogło być 2:0 dla gości, jednak tym razem bramkarz Cracovii nie dał się pokonać.

Drugą połowę Wisła zaczęła ostrożnie, nastawiając się na grę z kontrataku. Cracovia chciała koniecznie odrobić straty. Jednak ataki gospodarzy rozbijały się o szczelną obronę wiślaków, wspieraną przez dwójkę defensywnych pomocników, Cantoro i Sobolewskiego.

W 74 min. było już 2:0 dla podopiecznych Macieja Skorży. Po jednym z kontrataków, piłkę dostał Rafał Boguski i strzałem w długi róg nie dał najmniejszych szans bramkarzowi Cracovii.

Gdy wydawało się, że już jest po meczu, do pracy zabrały się "Pasy". W 79 min. kontaktowego gola strzelił Bartłomiej Dudzic. Ostatnie minuty spotkania to piłkarski horror i pech piłkarzy Stefana Majewskiego. Najpierw Mariusza Pawełka uratowała poprzeczka, a już w doliczonym czasie gry, sytuacji sam na sam nie wykorzystał Kłus.

Wisła zasłużenie pokonała Cracovię 2:1. Mimo zrywu gospodarzy w ostatnim kwadransie, była drużyną piłkarsko lepszą, dojrzalszą i bardziej poukładaną. Dlatego do meczu rewanżowego, to "Biała Gwiazda" panuje w Krakowie.