RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Warmia i Mazury: Tysiące domów bez prądu

Publikacja: Sobota, 4 listopada (09:42) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Tysiące mieszkańców Warmii i Mazur wciąż nie ma prądu. Od wczoraj trwa naprawianie pozrywanych linii energetycznych. Zostały uszkodzone przez upadające pod ciężarem mokrego śniegu drzewa.

Najgorsza sytuacja jest w okolicach Olsztyna: w gminach Stawiguda, Gietrzwałd i Olsztynek. Tam uszkodzonych jest około 200 stacji transformatorowych. Energetycy muszą dotrzeć do miejsc awarii, ponieważ większość linii prowadzi przez lasy a tam dojazd z uwagi na wysoki śnieg jest niemożliwy.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: