W sobotę przeniesiono kilkanaście ostatnich osób z domu opieki w Radości. Pensjonariusze trafili do pięciu warszawskich domów pomocy. Prokuratura sprawdza, czy personel z ośrodka w Radości znęcał się nad podopiecznymi.

Wiem, że te panie były przenoszone dzisiaj rano. Zostały przeniesione do pięciu domów opieki znajdujących się w Warszawie - powiedział Maciej Wewiór, rzecznik wojewody mazowieckiego.

Do pięciu warszawskich domów pomocy trafią pensjonariusze z placówki w Radości. Prokuratura sprawdza czy dochodziło tam do maltretowania mieszkańców przez personel. W sumie przeniesionych zostanie kilkanaście osób. Trzy już wcześniej zabrały z Radości rodziny. czytaj więcej

Wczoraj wiceprezydent Warszawy Włodzimierz Paszyński zapewnił, że w domach pomocy społecznej podległych miastu pensjonariusze będą mieli zapewnioną fachową opiekę.

O tym, że w ośrodku w Radości miało dochodzić do znęcania się nad pensjonariuszami, poinformował środowy dziennik "Polska". Gazeta powołała się na filmy nakręcone telefonem komórkowym i wypowiedzi Łukasza K., który przez dwa miesiące pracował w placówce, odpracowując zastępczą służbę wojskową. Według gazety, na filmach widać, jak stare, schorowane i bezbronne kobiety są bite po twarzy, wulgarnie wyzywane i maltretowane. W środę prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie.