Apel o ostrożność przy podejmowaniu pracy za granicą znów stał się konieczny, po ujawnieniu przez RMF FM, że prężnie działająca grupa oszustów werbuje naszych rodaków do rzekomej pracy w Niemczech lub w Szwecji.

Decydując się na wyjazd od pracy za granicą, musimy opamiętać, że nie oferują jej przypadkowo spotkane osoby. Jeżeli ktoś szuka pracownika, to na pewno nie robi tego w parku, czy na ulicy.

Trzy osoby zatrzymane, jedna poszukiwana. Prokuratura Okręgowa w Szczecinie potwierdza informacje RMF FM o grupie, która wywoziła Polaków do Szwecji. Wszystkim już postawiono zarzuty handlu ludźmi. Mężczyźni obiecywali pracę na budowie w Szwecji. czytaj więcej

Każdy kto wybiera się do pracy na zachód musi zachować pewne minimum bezpieczeństwa. Warto sprawdzić taką firmę, zostawić numer do tej firmy u rodziny. Czasami warto też sprawdzić w konsulacie, jeśli jesteśmy już na miejscu, czy taka firma funkcjonuje, czy nie było przypadków łamania prawa – mówi Mariusz Sokołowski, rzecznik komendanta głównego policji.

Niemiecka i polska policja zatrzymały mężczyznę, który werbował mieszkańców województwa zachodniopomorskiego do pracy w Niemczech. Teraz listem gończym poszukają jego kompana. Mężczyznom postawiono zarzut handlu ludźmi. Najwięcej poszkodowanych pochodzi z małych wsi w powiedzie łobeskim.

Policja czeka na wszystkie sygnały od oszukanych osób.