Byłam zmuszona do pracy w Niemczech - mówi słuchaczka RMF FM. Po ujawnieniu przez nas informacji o grupie mężczyzn, którzy wywozili Polaków do pracy, kolejna osoba decyduje się opowiedzieć o swoim dramacie. Przekonaliśmy ją, aby o całej sprawie również powiedziała policji.

To co opowiadała kobieta to prawdziwy horror. Była bita, zastraszana i zmuszona do pracy. Miała otrzymywać 500 euro miesięcznie. Na jej nazwisko wyrobiono również karty kredytowe, na które kupowano różny sprzęt. Dla bezpieczeństwa kobiety, która pochodzi z terenów zachodniopomorskiego zmieniliśmy jej głos: Zostałam haniebnie oszukana, naciągnięta, zagłodzona i cały dzień szorowałam dywany. U innych rodzin robiłam za paczkę papierosów, szorując cała chałupę, całą łazienkę po malowaniu. Tam jest proceder w białych rękawiczkach. Odizolują od Polaków, obstawią swoimi ludźmi i robią co chcą:

Kobieta została przesłuchana przez policję. To już 15 osoba, która zdecydował się przerwać milczenie.

Reporter RMF FM, Paweł Żuchowski zajmuje się sprawą i czeka na ewentualne informacje o innych oszustwach popełnionych przez zachodniopomorską szajkę. Piszcie na adres: fakty@rmf.fm