Emil B. podejrzany o śmiertelne zranienie nożem 16-letniego kolegi w szkole w warszawskim Wawrze będzie odpowiadał jak dorosły - dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada. Taką decyzję podjął dziś sąd.


Uzasadnienie decyzji sądu ma być sporządzone w ciągu dwóch tygodni. Na razie sąd ogranicza się do stwierdzenia, że spełnione zostały warunki kodeksu, by 15-latek odpowiadał przed prokuraturą, czyli jak dorosły.

Stopień rozwoju i warunki i właściwości osobiste pozwalały na pociągnięcie go do odpowiedzialności na zasadach ogólnych - mówił sędzia Marcin Kołakowski, rzecznik Sądu Okręgowego Warszawa-Praga.

Do ataku w warszawskiej szkole podstawowej im. Króla Maciusia I w warszawskim Wawrze doszło 10 maja w czasie przerwy. Napastnik i ofiara chodzili do innych klas. Nieoficjalnie mówiło się, że uczniowie pokłócili się o długi za dopalacze. 

Po zabójstwie prokuratura zwróciła się do sądu o to, by to ona prowadziła śledztwo wobec nieletniego. Sąd na to przystał, jednak zażalenie złożyła rodzina napastnika. Teraz sąd to zażalenie odrzucił, więc sprawa wraca do prokuratury. 

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.
Opracowanie: