Po świętach w portfelach wielu osób pojawiła się pustka. W Faktach RMF FM zastanawiamy się, jak pożyczyć kilkaset złotych, które szybko będzie można oddać. Jednym z takich sposobów jest Internet.

W marcu zaczął działać w Polsce portal internetowy finansowo.pl. Tę formę pożyczek, oczywiście na procent, sprawdziło już około tysiąca osób. To wyjątkowo prosty i szybki sposób na drobną pożyczkę. To tak, jakby zamiast od kolegi z pracy, pożyczyć od koleżanki z Internetu. Limit to tysiąc złotych.

Czy taki sposób pożyczania pieniędzy jest bezpieczny? Każdy użytkownik portalu przechodzi weryfikację, wykonując przelew na jedną złotówkę i ujawniając swój numer konta bankowego. Ludziom to najwyraźniej odpowiada. Reporter RMF FM Adam Górczewski znalazł już poświąteczne aukcje: na 1000 zł dla osoby, której zepsuł się laptop, i na 900 zł – na obrączki.

Fajny pomysł. Jak będę potrzebował, to na pewno się rozglądnę przez sieć - mówi jeden z mieszkańców Wrocławia. Najpierw poszedłbym do banku - zaznacza drugi. Opinie zbierała reporterka RMF FM Barbara Zielińska:

Tego typu portale internetowe, przez które nieznajomi pożyczają sobie nawzajem pieniądze, istnieją już w innych krajach. Jak działa tego typu system na Wyspach Brytyjskich? O tym londyński korespondent RMF FM Bogdan Frymorgen: