Badania potwierdziły szósty w Polsce przypadek zakażenia wirusem A/H1N1. Na nową odmianę grypy choruje czteroletni chłopiec - poinformował Główny Inspektorat Sanitarny. Wcześniej zakażenie wirusem A/H1N1 stwierdzono u jego siedmioletniej siostry. Rodzeństwo przyleciało w ubiegły poniedziałek do Warszawy z Kanady.

Chłopiec przebywa na oddziale zakaźnym szpitala w Sycowie na Dolnym Śląsku, jego siostra opuściła już lecznicę. Osoby z ich najbliższego otoczenia zostały objęte nadzorem epidemiologicznym.

W samolocie, którym przyleciały dzieci, znajdowało się 200 pasażerów. Osoby, które przyleciały z Toronto do Warszawy w ubiegły poniedziałek lotem nr LO 046 i występują u nich objawy grypopodobne, powinny zgłosić się do lekarza - apeluje rzecznik GIS Jan Bondar. Zaznacza jednocześnie, że w poniedziałek mija siedmiodniowy okres wylęgania się wirusa.

Wirus grypy A/H1N1 zaraził już 25 tysięcy 288 osób w 73 państwach - poinformowała w poniedziałek na swej stronie internetowej Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).