Internetowa sprzedaż biletów parkingowych miała rozładować korki tworzące się na drodze do Morskiego Oka. Korki jednak nie zniknęły, ponieważ część turystów próbuje dostać się na miejsce bez biletu.

Turyści podkreślają, że miejsca parkingowe rezerwowali z co najmniej dobowym wyprzedzeniem, a w drogę ruszyli nad ranem. Przed 5 rano parking Tatrzańskiego Parku Narodowego przed wejściem na szlak do Morskiego Oka już się zapełnił.

Na piątek 31 lipca nie ma już wolnych miejsc na parkingach TPN w rejonie Morskiego Oka. Można już rezerwować terminy sierpniowe.

Internetowa rezerwacja miejsc parkingowych

Do dyspozycji na obu parkingach jest 800 miejsc. Dzięki systemowi rezerwacji on-line turyści wybierający się do Morskiego Oka mają pewność, że będą mieli, gdzie pozostawić swoje pojazdy. Pozostali turyści, którzy nie dokonają wcześniejszych rezerwacji na tych parkingach, mogą skorzystać z innych położonych na terenie gminy Bukowina Tatrzańska i skorzystać z dowozu busem. Komunikacją zbiorową można się dostać na szlak także z Zakopanego.

Policjanci przestrzegają przed parkowaniem pojazdów na drodze wojewódzkiej nr 960 na odcinku: Wierch Poroniec - Łysa Polana, w miejscach obowiązywania znaku "zakaz zatrzymywania się". Umieszczona pod znakiem tabliczka T-24 wskazuje że pojazd pozostawiony w tym miejscu będzie usunięty z drogi na koszt właściciela. Obecni na miejscu policjanci egzekwują przestrzeganie tego przepisu.

Bilety parkingowe z rezerwacją miejsca na parkingach Palenica Białczańska oraz Łysa Polana można kupić przez internet poprzez stronę internetową tpn.pl/zwiedzaj/e-bilety, z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem.
Na drodze w kierunku Morskiego Oka są patrole policyjne, które kierują ruchem. Policja apeluje, aby turyści korzystali z komunikacji zbiorowej. Busy docierają pod sam szlak do Morskiego Oka.