Od sześciu dni zamknięty jest szlak prowadzący do Wodospadu Kamieńczyka w Szklarskiej Porębie. Reporter RMF FM nieoficjalnie dowiedział się, że ta malownicza i popularna część Karkonoszy stała się plenerem II części filmu „Opowieści z Narnii”.

Ekipa filmowa chciała mieć podobno teren na wyłączność, stąd decyzja o wyłączeniu tego odcinka z ruchu turystycznego. Turyści są zdziwieni, bo nie zostali uprzedzeni o tym, że jeden z najcenniejszych szlaków będzie zamknięty w środku sezonu. Informację o zamkniętym wodospadzie otrzymują od mężczyzny prowadzącego parking. Posłuchaj relacji reportera RMF FM, Michała Szpaka:

Wodospad Kamieńczyka to najwyższy wodospad w polskich Sudetach, położony 846 metrów nad poziomem morza. Znajduje się na jednym ze szlaków ze Szklarskiej Poręby na Szrenicę. Woda spada z niego trzema kaskadami. Za środkową z nich znajduje się sztucznie wykuta przed wiekami grota, zwana Złotą Jamą. Przed II wojną światową Wodospad Kamieńczyka posiadał status pomnika przyrody, teraz jest to teren ochrony ścisłej. Należy on do Karkonoskiego Parku Narodowego.