Sześciolatki będą mogły bezpłatnie jeździć komunikacją miejską w Warszawie - dowiedział się reporter RMF FM Mateusz Wróbel. Chodzi o absurdalne przepisy, które traktują maluchy nierówno. Te chodzące już do pierwszej klasy muszą kasować bilety, te same z zerówki - jeszcze nie. Nasz reporter interweniował we wtorek w tej sprawie.

Sześciolatek sześciolatkowi nierówny... dla warszawskiej komunikacji miejskiej. Sześcioletnie dzieci, które w tym roku rozpoczęły naukę w pierwszej klasie, muszą kasować bilety w autobusie czy tramwaju. Ich rówieśnicy, którzy są w zerówce, jeżdżą za darmo. czytaj więcej

Nowe przepisy wejdą w życie prawdopodobnie pod koniec listopada. Wcześniej jednak radni na sesji Rady Miasta muszą zgodzić się na zmianę.

Nasz reporter dowiedział się od Igora Krajnowa, że ZTM we współpracy z miejskimi urzędnikami zaczął już przygotowywać zmiany w obowiązującej taryfie biletowej. Urzędnicy się ugięli, chociaż we wtorek zgody na zmianę przepisów nie było. Odebraliśmy kilka sygnałów od pasażerów i - wsłuchując się w te głosy - postanowiliśmy wyjść z inicjatywą - zapewnia Krajnow:

Nie ma się jednak co przyzwyczajać: nowe przepisy obowiązywałyby tylko w tzw. okresie przejściowym dla sześciolatków, a więc przez dwa lata.