Na pytanie: Czy wyraża Pani/Pan zgodę na przystąpienie Rzeczypospolitej Polskiej do Unii Europejskiej? w Prudniku na Opolszczyźnie odpowiedziało do południa ponad 10 proc. uprawnionych. Ogólnopolskie referendum unijne odbędzie się 7 i 8 czerwca.

Zdaniem organizatorów akcji Ośrodka Badań Wyborczych 10-proc. przedpołudniowa frekwencja to dobry wynik. Szef OBW liczy, że do urn pójdzie ponad 20 proc. prudniczan, a jeżeli frekwencja wyniesie ok. 30 proc. – dodaje Marcin Palade - to będzie bardzo dobry rezultat.

Od rana, od godz. 8 w 20 lokalach wyborczych prudniczanie głosują dziś w prareferendum europejskim. Wszystko odbywa się według takich samych procedur, jakie będą obowiązywać za nieco ponad miesiąc w ogólnopolskim plebiscycie.

wiecej:53037]

W prareferendum może wziąć udział 24 tys. mieszkańców. Ilu z nich pójdzie do urn będzie wiadomo po zakończeniu głosowania – o godz. 16. 3 godziny później powinniśmy poznać wyniki prareferendum.

W Prudniku jest wóz satelitarny RMF. Posłuchaj relacji Piotra Moca:

Równolegle z głosowaniem dorosłych swoje poparcie lub niechęć do Unii może wyrażać młodzież. Na razie do urn poszło 8 proc. młodych (15-18 lat) mieszkańcy gminy.

Foto: Piotr Moc, RMF Prudnik

15:15