RMF FM najbardziej opiniotwórczą stacją radiową października. Jak wynika z najnowszego raportu Instytutu Monitorowania Mediów IMM, na informacje naszych dziennikarzy inne redakcje powoływały się ponad 3,5 tys. razy.

Jak podaje Instytut Monitorowania Mediów, liderem rankingu "Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce" za październik 2021 został portal WP, na którego informacje dziennikarze innych redakcji powoływali się niemal 4 tys. razy. RMF FM zajął drugie miejsce - z wynikiem ponad 3,5 tys. powołań w innych mediach. Podium zamyka Onet, którego materiały były wspominane w innych tytułach 2,8 tys. razy.

Dziennikarze innych redakcji najczęściej powoływali się m.in. na wywiad Krzysztofa Ziemca w RMF FM z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, w którym polityk był pytany między innymi o swoje plany odnośnie ewentualnej emerytury.

RMF FM od początku roku jest numerem jeden kategorii mediów radiowych

RMF FM utrzymuje miejsce najbardziej opiniotwórczego medium radiowego w Polsce niezmiennie od początku roku.

Analizę częstotliwości cytowań poszczególnych mediów przez inne media przeprowadzono na podstawie 45 475 przekazów pochodzących z monitoringu prasy, radia i telewizji oraz portali internetowych, w których pojawiały się cytowania ze wskazaniem nazwy mediów prasowych, serwisów internetowych, stacji radiowych i telewizyjnych lub tytuły ich programów. Badanie dotyczy okresu 1-31 października 2021 roku.