Ognisko ptasiej grypy na Mazowszu zatacza coraz szersze kręgi. Wojewoda mazowiecki rozszerzył strefę zapowietrzoną o okolice miejscowości Sadłowo. Razem z Karniszynem wynosi ona około czterech kilometrów.

Od północy trwa utylizacja drobiu z 52 kurników. Szacuje się, że znajduje się na nich około 1,5 miliona drobiu. Jak dowiadujemy się nieoficjalnie, pracę w zapowietrzonym regionie straciło już 120 osób. Po prostu nasza firma już nie istnieje. Dzisiaj rano usłyszeliśmy to od kierownika - powiedział RMF FM jeden z pracowników ferm.

Czwarte już ognisko ptasiej grypy zostało wykryte w Sadłowie w gminie Bieżuń w województwie mazowieckim. Wcześniej ptasia grypa pojawiła się na fermie kur w Karniszynie, także na terenie gminy Bieżuń. Tydzień wcześniej na fermach indyczych w Uniejewie i Myśliborzycach w gminie Brudzeń Duży koło... czytaj więcej

Pierwsze dwa ogniska ptasiej grypy stwierdzono na fermach indyków w Uniejewie i Myśliborzycach koło Płocka. W ostatnią sobotę kolejne ognisko wykryto na fermie kur niosek w Karniszynie, na terenie gminy Bieżuń. O wykryciu czwartego ogniska wirusa H5N1 w miejscowości Sadłowo poinformował w poniedziałek minister rolnictwa Marek Sawicki.