Jaka pogoda czeka nas w nowym tygodniu? Początek tygodnia przyniesie deszcz i burze, ale z dnia na dzień temperatura ma rosnąć. Prognoza IMGW pokazuje, że najwięcej powodów do narzekania będą miały w najbliższych dniach osoby wypoczywające nad morzem.

Dziś w całym kraju na niebie zobaczymy dużo chmur. Na zachodzie prognozowane są przelotne opady. Więcej deszczu spadnie w centrum, nad morzem i na wschodzie - tam też możliwe są burze z gradem.

Na termometrach zobaczymy 18-22 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie kraju miejscami porywisty, zachodni i północno-zachodni. 

We wtorek poprawi się pogoda na zachodzie kraju, gdzie dominować będzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Im dalej na wschód, tym większe zachmurzenie oraz szanse na przelotne opady deszczu oraz burze.

Termometry pokażą od 15 stopni na wschodzie, przez 23 w centrum, do 27 na zachodzie Polski. W szczytowych partiach Sudetów porywy wiatru mogą mieć prędkość do 80 km/h.

W środę przelotne opady wystąpią jedynie na wschodzie kraju. Temperatura maksymalna wyniesie od 21 stopni na wschodzie, nad morzem i na Podhalu, przez 27 w centrum do 29 na zachodzie kraju. Ulgę może dać umiarkowany, miejscami dość silny i porywisty wiatr, wiejący z zachodu i północnego-zachodu. 

W czwartek przeważać będzie zachmurzenie umiarkowane. Jedynie nad morzem okresami będzie ono duże i tam wystąpią przelotne opady deszczu. Termometry w większości regionów pokażą 24-27 stopni. Chłodniej ma być na północy kraju - 21-23 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na północy kraju porywisty, zachodni i północno-zachodni.

Piątek przyniesie delikatne ochłodzenie. Na północy będzie pochmurno i spadnie niewielki deszcz. Termometry pokażą tam 17-20 stopni. W centrum kraju temperatura dojdzie do 23 stopni, a na południu do 25.

W sobotę przelotnego deszczu można się spodziewać na wybrzeżu, Warmii i Mazurach oraz północy Podlasia. Na termometrach zobaczymy 20 stopni na północy, 25 w centrum i 27 na południowym zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i w porywach do 60 km/h, zachodni. 

Niedziela będzie najcieplejszym i jedynym tygodniu dniem bez opadów w całym kraju. Dominować będzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie od 26 stopni na wschodzie i na Podhalu do nawet 34 w centrum i na zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na Pomorzu porywisty, południowo-zachodni i zachodni.