Platforma Obywatelska szykuje rewolucyjną zmianę w systemie ubezpieczeń komunikacyjnych i w zasadach leczenia poszkodowanych w wypadkach samochodowych – pisze dziennik "Polska".

Pod nóż ma pójść uchwalony przez PiS podatek Religi, czyli 12- procentowy haracz, który od 1 października jest przekazywany ze składek właścicieli samochodów na rzecz Narodowego Funduszu Zdrowia - akcentuje gazeta.

Jak zapewnia Zbigniew Chlebowski z PO, decyzja w sprawie podatku Religi zapadnie w połowie grudnia i będzie dotyczyć nie tego, czy go zlikwidować, ale kiedy. W tej chwili robimy analizę, co w zamian za likwidację tego podatku, w jaki sposób zrekompensować utracone dochody przez Narodowy Fundusz Zdrowia, ale ten podatek na pewno zostanie zlikwidowany - zapewnia Chlebowski.

Jednym z pomysłów na załatanie dziury po świadczeniu Religi jest wprowadzenie płatności za szkody na wzór zachodniej Europy. W praktyce będzie to oznaczało, że sprawca wypadku zapłaci za leczenie ofiary ze swojej polisy - dowiedziała się "Polska".