Po wakacjach Platforma Obywatelska przedstawi nowy program: zmiany zapowiedział po posiedzeniu zarządu ugrupowania jego lider Borys Budka. Jak mówił, partia będzie otwierała się na nowe środowiska. W rozmowie z RMF FM nie wykluczył również, że zmianie ulegną także logo, a nawet nazwa formacji.

Koalicja Obywatelska chce się rozszerzać

Jak zapowiedział Budka, nowa formuła Koalicji Obywatelskiej - którą tworzą obecnie Platforma, Nowoczesna, Inicjatywa Polska i Zieloni - ma zostać opracowana do końca lipca.

Lider PO odniósł się również do kampanii przed wyborami prezydenckimi, w których drugiej turze kandydat Koalicji Rafał Trzaskowski zdobył nieco ponad 10 milionów głosów, a z Andrzejem Dudą przegrał, przypomnijmy, różnicą jedynie ponad 420 tysięcy głosów.

"Podziękowaliśmy sztabowi za dobrą pracę, Rafałowi za wielkie zaangażowanie - a teraz przed nami znalezienie formuły rozszerzania Koalicji Obywatelskiej, przede wszystkim o samorządowców, o ludzi, którzy zaangażowali się w tę kampanię. To jest niesamowity potencjał głosów i niesamowite wyzwanie" - powiedział Budka dziennikarzom po posiedzeniu zarządu PO.

Zastrzegł, że takich wniosków nie wyciąga się szybko i dlatego zlecił profesjonalne badania socjologiczne i nałożenie mapy wyborczej "na różne przekroje społeczne".

"Dużo pracy przed nami, aby nie zmarnować tego potencjału, ale również by wyciągnąć wnioski" - powiedział.

Kolejny raz zarząd Platformy ma zebrać się w przyszłym tygodniu, wtedy też planowane jest wyjazdowe posiedzenie klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej, które poświęcone ma być przyszłości tej formacji. Do końca lipca natomiast - jak podaje Polska Agencja Prasowa, powołując się na swe ustalenia - opracowana ma być dokładna formuła rozszerzenia Koalicji Obywatelskiej.

"Rafał (Trzaskowski) jest gotowy na to, żeby tę energię, którą ma, spożytkować na rozszerzenie tej formuły" - podkreślał w rozmowie z dziennikarzami Borys Budka.

Po wakacjach nowy program Platformy

Zapowiedział także, że po wakacjach Platforma Obywatelska przedstawi nowy program. Co więcej, w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Patrykiem Michalskim nie wykluczył, że zmienione zostaną również logo, a nawet nazwa partii.

Jak jednak zastrzegł: "Ważniejszy jest program, ważniejsza jest formuła działania, ważniejsze są sprawne struktury aniżeli zajmowanie się nazwą czy partyjnym logo - to jest kwestia wtórna".