Średnio o 10 proc. wzrosły od soboty ceny biletów jednorazowych na pociągi Kolei Małopolskich i Polregio kursujących w województwie małopolskim. Cena większości biletów okresowych, niezależnie od relacji, jest wyższa o 10 zł.

Wyższe opłaty w nowym cenniku biletów w transporcie kolejowym na obszarze województwa małopolskiego władze regionu tłumaczą znacznym wzrostem kosztów świadczenia usług przewozowych.

Przykładowo cena biletu na podróż na trasie Kraków - Tarnów wzrosła o 1 zł do 13 zł, na trasie Kraków - Nowy Sącz o 1,5 zł do 16,5 zł. Podobna podwyżka obejmuje bilet z Krakowa do Zakopanego, który teraz kosztuje 15,5 zł.

Nowe ceny obowiązują również przy przejazdach z/do stacji Kraków Lotnisko, w związku z planowanym zwiększeniem częstotliwości kursowania pociągów. Cena za jednorazowy przejazd z Krakowa do portu lotniczego wzrosła o 3 zł, do 12 zł.

Według przekazanych informacji od 17 lutego tego roku na obszarze województwa małopolskiego nastąpi pełna integracja biletowa w pociągach obsługiwanych przez samorządowego przewoźnika Koleje Małopolskie i Polregio. Pasażerowie będą mogli korzystać m.in. z "Biletów Małopolskich".

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 22-latka spowodowała wypadek w Gdańsku. Miała 1,5 promila alkoholu we krwi