Widzew Łódź zremisował z Lechem Poznań 1:1 w spotkaniu otwierającym 20. kolejkę Orange Ekstraklasy. Obie drużyny kończyły mecz w osłabianych składach. W drugim piątkowym spotkaniu Legia Warszawa przegrała z Zagłebiem Sosnowiec 1:2.

Piłkarze obu drużyn w pierwszej połowie przeprowadzili zaledwie cztery groźne akcje. W 2. minucie Maciej Kowalczyk znalazł się przed wybiegającym z bramki Krzysztofem Kotorowskim i przegrał ten pojedynek. W 35. minucie Kowalczyk otrzymał znakomite podanie od Adriana Budki. Wbiegł z piłką w pole karne i nieatakowany przez obrońców strzelił po ziemi obok Kotorowskiego i obok bramki.

Lech groźnie zaatakował dopiero pod koniec pierwszej połowy. W 42. minucie Rafał Murawski wbiegł z piłką w pole karne, jednak strzelił nad bramką. Dwie minuty później po silnym uderzeniu Tomasza Bandrowskiego po raz pierwszy interweniować musiał Bartosz Fabiniak. Bramkarz Widzewa spisał się bez zarzutu i wybił piłkę poza pole karne.

Znacznie ciekawiej było po przerwie. W 66. minucie Ivan Djurdjevic dośrodkował z rzutu rożnego a Hernan Rngifo głową skierował piłkę do siatki. Minutę później drugą żółtą i w efekcie czerwoną kartkę zobaczył Robert Kłos. W 69. minucie drugiego gola dla Lecha mógł zdobyć Piotr Reiss, jednak fantastyczną interwencją popisał się Fabiniak. Gdy wydawało się, że goście będą już kontrolować przebieg gry, z boiska usunięty został Djurdjevic, który w 70. minucie zobaczył czerwoną kartkę po faulu na Adrianie Budce.

W 84. minucie Widzew doprowadził do wyrównania. Na strzał zza pola karnego zdecydował się Budka, a piłka po rykoszecie trafiła pod nogi Wojciecha Szymanka, który w sytuacji sam na sam z Kotorowskim nie dał szans bramkarzowi Lecha.

Widzew Łódź - Lech Poznań 1:1 (0:0)

Widzew Łódź: Bartosz Fabiniak - Robert Kłos, Wojciech Szymanek, Ukah, Tomasz Lisowski - Adrian Budka, Łukasz Juszkiewicz (71. Piotr Kuklis), Mindaugas Panka, Łukasz Masłowski (78. Łukasz Mierzejewski), Stefano Napoleoni (86. Sławomir Szeliga) - Maciej Kowalczyk.

Lech Poznań: Krzysztof Kotorowski - Grzegorz Wojtkowiak (86. Marcin Zając), Dawid Kucharski, Bartosz Bosacki, Ivan Djurdjević - Marcin Kikut, Rafał Murawski, Tomasz Bandrowski, Luiz Henriquez - Hernan Rengifo, Piotr Reiss (73. Jakub Wilk).