Śląska policja szuka mężczyzn, którzy próbowali okraść hurtownię papierosów w Sosnowcu. Jednego z nich udało się złapać. Uciekając, złodzieje chcieli przejechać policjanta.

Jak dowiedział się reporter RMF FM Marcin Buczek, zatrzymany mężczyzna jest już przesłuchiwany. To 25-letni mieszkaniec Katowic; wcześniej był notowany za włamania i skazany za próbę przekupienia policjanta.

Niewykluczone, że przestępcy mają na koncie wiele podobnych przestępstw. W ostatnim czasie wzrosła bowiem liczba napadów na hurtownie papierosów na Śląsku. Dlatego policjanci dyskretnie je obserwowali i dziś właśnie jeden z takich patroli zauważył w pobliżu hurtowni w Sosnowcu samochód i kilku mężczyzn, którzy przygotowywali się do włamania.

Policjantom udało się zatrzymać tylko jednego ze złodziei. Pozostali w czasie ucieczki próbowali przejechać jednego z policjantów i staranować nieoznakowany radiowóz, dlatego ci zaczęli strzelać za odjeżdżającym samochodem. Policja spodziewa się, że złapanie włamywaczy to tylko kwestia czasu.