Lech Kaczyński jest całkowicie zdrowy - zapewnił Michał Kamiński. Prezydencki minister zaznaczył, że nie będzie raportu o stanie zdrowia głowy państwa. O kondycję Kaczyńskiego po raz kolejny pytał Janusz Palikot. Lech Kaczyński nie sprawia wrażenia człowieka całkowicie zdrowego - mówił wczoraj poseł PO w „Kontrapunkcie RMF FM i Newsweeka”.

Michał Kamiński powiedział reporterowi RMF FM, że nie będzie, tak jak w USA, dorocznych raportów o stanie zdrowia prezydenta. W Polsce nie ma takiej tradycji i nie było takich żądań, gdy prezydent Kwaśniewski miał chorą goleń - stwierdził. Minister zapewnił, że Lech Kaczyński jest zdrowy, a świadczy o tym jego aktywność i napięty kalendarz. Zapewniam, że człowiek chory nie byłby w stanie tego wszystkiego znieść. Pan Palikot wydaje się być ostatnią osobą do oceniania stanu zdrowia kogokolwiek - zaznaczył.

Z opinią Kamińskiego zgadzają się inni politycy. Wojciech Olejniczak z SLD stwierdził, że Palikot nie troszczy się o zdrowie prezydenta, a o szum wokół swojej osoby. Znów przesadził - dodał Stanisław Żelichowski z PSL. Politycy PO unikają oceny zachowania Palikota, może dlatego, że gdy on żądał raportu o zdrowiu prezydenta, oni wyciszali się w klasztorze w Tyńcu.

Opinie Polaków w sprawie informowania o zdrowiu głowy państwa są podzielone: