Na duże niebezpieczeństwo naraziła się 19-latka, która w nocy będąc pod wpływem alkoholu postanowiła przepłynąć na drugi brzeg rzeki Warty w centrum Gorzowa Wielkopolskiego. Kobieta powiedziała policjantom, że założyła się ze znajomymi – poinformował Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Zgłoszenie o kobiecie, która wskoczyła do Warty w pobliżu mostu Staromiejskiego, służby dostały w sobotę (21 sierpnia) przed godziną trzecią.

Na miejsce udali się policjanci i kilka zastępów straży pożarnej. Interwencja nie była konieczna, gdyż kobieta była już na brzegu. Byli tam też mundurowi, którzy zajęli się "pływaczką", choć ta nie chciała ich pomocy.

Zakład ze znajomymi

19-latka tłumaczyła swoje postępowanie zakładem ze znajomymi. Znad Warty została przewieziona do szpitala. Badanie wykazało, że miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Po wytrzeźwieniu zostanie rozliczona za wykroczenia polegające na zakłóceniu porządku publicznego i kąpiel w niedozwolonym miejscu - zapowiedział Jaroszewicz.

Do podobnej sytuacji doszło w czerwcu. Wówczas w nocy Wartę przepłynęła 28-latka, która w ten sposób również chciała popisać się przed znajomymi. 

Po swoim "wyczynie" została zatrzymana, ponieważ była poszukiwana do odbycia kary więzienia. Kobieta do tego była pod wpływem narkotyków.