40-letni mieszkaniec gminy Potęgowo jest podejrzany o wielokrotne zgwałcenie własnej matki i znęcanie się nad nią. Mężczyzna został przesłuchany w prokuraturze i usłyszał już zarzuty. "Częściowo się przyznał" – przekazał prokurator rejonowy w Lęborku, Patryk Wegner.

Prokurator Patryk Wegner oświadczył, że 40-latek, mieszkaniec gminy Potęgowo w województwie pomorskim, został dziś przesłuchany. Usłyszał zarzuty dokonania gwałtów na osobie najbliższej i znęcania się nad nią. Według ustaleń Polskiej Agencji Prasowej ofiarą miała być matka mężczyzny. 

Podejrzany przyznał się częściowo do zarzucanych czynów. Złożył obszerne wyjaśniania, które nie korespondują z ustalonym stanem faktycznym - powiedział Wegner.

Prokurator dodał, że do sądu został skierowany wniosek o tymczasowy areszt wobec 40-latka na trzy miesiące. Sąd ma rozpoznać wniosek w środę rano. 

Patryk Wegner zaznaczył, że ze względu na dobro pokrzywdzonej, nie udzieli informacji na temat okoliczności sprawy i dokonanych już ustaleń w śledztwie.

Za gwałt na osobie najbliższej grożą co najmniej 3 lata więzienia. 

Nachodzą cię myśli samobójcze? Wydaje Ci się, że znajdujesz się w sytuacji bez wyjścia? Pamiętaj, że są osoby, które chcą i mogą Ci pomóc. Dyżurują telefonicznie lub on-line:

800 70 2222 - całodobowe Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie [WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ]

116 111 - telefon zaufania dla dzieci i młodzieży [WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ]

Możesz też napisać maila lub porozmawiać na czacie.

W sytuacji zagrożenia życia dzwoń pod numer 112 albo jedź na izbę przyjęć najbliższego szpitala psychiatrycznego.Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.