Gęsta mgła zakłóciła poranny ruch samolotów w Międzynarodowym Porcie Lotniczym "Katowice" w Pyrzowicach. Sparaliżowane zostało także funkcjonowanie lotniska Ławica w Poznaniu. Z kolei na krakowskich Balicach przyloty i odloty odbywają się ze średnio godzinnym opóźnieniem.

W Poznaniu odwołano dziś lot do Monachium o godzinie 7:30, do Warszawy o dziewiątej oraz przylot z Warszawy o 8:35. Opóźniony jest start samolotu do Frankfurtu. Nie wiadomo na razie, jak rozwinie się sytuacja samolotu do Liverpoolu, który jest w tej chwili gdzieś nad Poznaniem. W nocy autokar musiał też przywieźć z Wrocławia pasażerów lotu czarterowego z Egiptu.

Mgła uprzykrzyła życie również pasażerom katowickich Pyrzowic. Dwa samoloty, które powinny wylądować tam w nocy, skierowano do portu w podkrakowskich Balicach. Pięć innych maszyn, których start zaplanowany był na dzisiejszy poranek, miało około dwugodzinne opóźnienia. Opuściły lotnisko, kiedy tylko pogoda się poprawiła. Jak poinformował rzecznik lotniska Cezary Orzech, sytuacja wróciła już do normy.