Pogoda fatalna, od rana na południu, wschodzie i centrum kraju pada śnieg i śnieg z deszczem. Dodatkowo na północy wieje silny, porywisty wiatr. Niestety, synoptycy nie mają dobrych wieści. Nadal będzie padać i mocno wiać. Na Lubelszczyźnie w porywach do 70 km/h. Na Pomorzu w strefie nadmorskiej podmuchy mogą osiągać nawet 130 km/h.

Na północy Polski - jak ostrzegają meteorolodzy - wiać będzie z prędkością 75 km/h, a w porywach nawet do 110 km/h. Gwałtownym podmuchom wiatru będą towarzyszyły intensywne, przelotne opady deszczu i krupy śnieżnej. IMiGW ostrzega, że wiatr może zrywać dachy z domów, a nawet wyrywać drzewa.

Ostrzeżenia hydrologiczne

W związku ze zbliżającym się sztormem Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że poziom wody w Bałtyku na całym wybrzeżu będzie utrzymywał się powyżej stanów alarmowych. To oznacza utrudnieniach w żegludze czy pracy portów. Może tez dochodzić do podmywania brzegów - szczególnie klifowych.

IMiGW ostrzega również mieszkańców Żuław i okolic Zalewu Wiślanego. Tam w związku z załamaniem pogody - silnym wiatrem i opadami - może dojść do lokalnych podtopień.

IMiGW ogłosiło najwyższy, 3. stopień zagrożenia dla wybrzeża Bałtyku, a także dla Zalewu Szczecińskiego, Żuław i Zalewu Wiślanego.