Dramatyczny finał uczniowskiej sprzeczki w Zespole Szkół w Szczyrzycu koło Limanowej w Małopolsce. W czasie przerwy lekcyjnej jeden z uczniów ugodził nożem swojego kolegę. 16-latek trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację. Jak dowiedział się reporter RMF FM Marek Balawajder, jego stan jest ciężki, ale stabilny.

Do zdarzenia doszło w okolicach sklepiku przed budynkiem szkoły. W pewnym momencie jeden z uczniów wyciągnął scyzoryk i trzy razy ugodził w pierś swojego kolegę z klasy. Rannego chłopca zabrało pogotowie, a napastnik, również 16-latek, mieszkający w okolicach Limanowej, uciekł. Policja apeluje teraz do niego, by sam zgłosił się na komisariat.

Według relacji ich kolegów, uczniowie od początku roku szkolnego byli do siebie negatywnie nastawieni. Dla napastnika była to nowa szkoła i nowa klasa, natomiast ofiara była mieszkańcem Szczyrzyca i znała tam wszystkich. Świadkowie twierdzą, że pokłócili się o innego kolegę. Posłuchaj:

To już kolejna podobna tragedia w ostatnim czasie. W zeszłym tygodniu, w Krakowie osiemnastolatek śmiertelnie dźgnął nożem kuchennym siedemnastolatka. W Rudzie Śląskiej zginął szesnastolatek. Śmiertelny cios nożem w plecy zadał mu o rok starszy kolega.