Plany wyznaczenia Antoniego Macierewicza na nowego szefa komisji do spraw służb specjalnych to jeden z tematów rozmów PiS-u z PO. RMF FM dowiedział się, że rekomendując byłego szefa kontrwywiadu wojskowego do speckomisji PiS chce zachować kontrolę na służbami.

Jak ustalił reporter RMF FM, politycy obu ugrupowań spierają się w tej chwili o kandydaturę Macierewicza na zamkniętym spotkaniu w Sejmie.

RMF FM pierwszy poinformował, że PiS forsuje dotychczasowego wiceministra obrony na przewodniczącego sejmowej komisji do spraw specsłużb i że Platforma ostro się temu sprzeciwia. PiS chce też, żeby Macierewicz został jej przewodniczącym. To stanowisko zwyczajowo jest zarezerwowane dla opozycji.

Nowa koalicja po przejęciu władzy chce porządkować służby specjalne. Na pierwszy ogień pójdzie CBA. Platforma jeszcze nie wie kiedy i jak, ale na pewno chce prześwietlić CBA, organizując audyt. Do sejmowej speckomisji i dodatkowo do komisji obrony ma trafić także Aleksander Szczygło, minister obrony narodowej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.