Klub parlamentarny Lewicy i Demokratów złożył wniosek do marszałka Sejmu o powołanie komisji śledczej do zbadania okoliczności śmierci Barbary Blidy. Pod projektem uchwały w tej sprawie podpisali się wszyscy posłowie LiD-u.

Była posłanka SLD i minister budownictwa zastrzeliła się 25 kwietnia, gdy funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego wkroczyli do jej domu z nakazem przeszukania i zatrzymania. Blidę poleciła zatrzymać Prokuratura Okręgowa w Katowicach, która zamierzała jej postawić zarzuty w związku z podejrzeniami o korupcję w handlu węglem.

W sprawie tragicznej śmierci byłej posłanki na Sejm RP - do dziś nic nie ustalono, pomimo że w medialnych środkach przekazu wskazywano na szereg nieprawidłowości, zwłaszcza w działaniach funkcjonariuszy ABW, a także na kłamliwe informacje upubliczniane przez przedstawicieli aparatu państwowego - napisali posłowie Lewicy i Demokratów w projekcie uchwały.

Parlamentarzyści podkreślili, że oczekują ujawnienia prawdziwych motywów i przesłanek zorganizowania w domu Barbary Blidy akcji funkcjonariuszy ABW.