Klimaty zimowych ferii będzie można poczuć podczas Alpejskiego Weekendu, który odbędzie się w dniach 3-5 grudnia przy Piotrkowskiej w Łodzi. W wydarzeniu weźmie udział kilkanaście restauracji i kawiarni z najsłynniejszej ulicy w tym mieście.

Tej zimy wraz z nowym cyklem kulinarnym po raz pierwszy zaprosimy łodzian do wspólnego biesiadowania na świeżym powietrzu - mówi organizatorka imprezy Izabella Borowska z portalu Jemy w Łodzi. Motywem przewodnim Alpejskiego Weekendu będą rozgrzewające dania i napoje, które będzie można nabyć wprost ze stoisk wzdłuż ulicy oraz w podwórkach. Restauracje przygotują na zewnątrz także miejsca do konsumpcji, abyśmy w pierwszy weekend grudnia na Piotrkowskiej poczuli się jak w górskim kurorcie - dodaje.

Alpejski Weekend odbędzie się w dniach 3-5 grudnia (start w piątek o godz. 16:00). W wydarzeniu weźmie udział kilkanaście restauracji i kawiarni z ul. Piotrkowskiej, które specjalnie na ten weekend przygotują dla gości rozgrzewające dania i napoje. Będą gulasze, placek ziemniaczany, sznycel, włoski street food, winne i bezalkoholowe grzańce, gorąca czekolada, a nawet... smażone lody - dodaje Agata Zarębska z portalu Jemy w Łodzi. 

Wszystkie potrawy będzie można zjeść zarówno w środku, jak i na zewnątrz. W ten sposób organizatorzy mają nadzieję zachęcić restauracje do wystawiania ogródków w okresie zimowym i serwowania rozgrzewających potraw przed lokalem, a także zapoczątkować zwyczaj wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, również, gdy temperatura spada poniżej zera.

Będą zimowe niespodzianki

Niektóre lokale przygotowały się do imprezy w specjalny sposób. W podwórku przy Piotrkowskiej 93 zostaną rozstawione food trucki i podgrzewacze, a goście będą się bawili przy muzyce. Przed Breadnią (Piotrkowska 86) stanie oświetlony lampkami zimowy grill bar, przy którym będą przygotowywane wybrane dania i napoje. Natomiast w niedzielę przy Piotrkowskiej 89 restauracje przygotowują ucztę z mikołajkami w tle.


  Wybrane restauracje, puby i kawiarnie przygotowały dla osób przebranych w stroje narciarskie specjalne niespodzianki i rabaty. Będzie można dostać nawet 50 proc. rabatu za pomysłowość i odwagę.

Skąd pomysł?

Pomysł zjechał z alpejskich stoków, które byłyby niczym bez górskich schronisk i barów, gdzie tuż po nartach turyści zatrzymują się, by zjeść coś sycącego i wypić grzańca. Nierzadko takim spotkaniom towarzyszą imprezy z muzyką, a nawet tańcami - mówi organizatorka łódzkiego wydarzenia Izabella Borowska. W Łodzi również pojawią się dania i napoje znane z Francji, Austrii czy Włoch, ale oferta kulinarna nie będzie ograniczała się do Alp. Równie dobrze sprawdzi się polski żurek czy japońskie curry.

Alpejski Weekend to dodatkowa atrakcja Łódzkiego Jarmarku Bożonarodzeniowego już działającego wzdłuż ulicy Piotrkowskiej. Organizatorami wydarzenia są Łódzkie Centrum Wydarzeń i portal Jemy w Łodzi. 


Opracowanie: