W ostatnim czasie do spółek Skarbu Państwa lub innych instytucji dzwoniły osoby podające się za ministra skarbu Aleksandra Grada. Szef resortu zwrócił się do ABW o wyjaśnienie tej sprawy - powiedział rzecznik MSP Maciej Wewiór.

Rzecznik MSP poinformował, że w ostatnich tygodniach nasiliły się telefony od osób, które dzwoniły do spółek SP lub innych instytucji i udawały, że są ministrem skarbu. Osoby te - jak dodał - nakazywały wykonanie różnego rodzaju działań. Zdarzali się również tacy, którzy powołując się na rozmowę z szefem resortu skarbu, proponowali zawieranie "dziwnych umów", żądali interwencji czy wsparcia w danej sprawie.

Na pytanie, czy wcześniej również dochodziło do takich przypadków, rzecznik MSP powiedział, że zdarzały się na przykład prowokacje dziennikarskie. Resort skarbu nie ujawnił, w ilu spółkach czy instytucjach doszło do takich sytuacji.

Minister Aleksander Grad zwraca się z apelem o informowanie resortu skarbu lub bezpośrednio Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego o takich sytuacjach - powiedział rzecznik MSP.