Być może już dziś okaże się, czy PSL i LPR wejdą do koalicji rządowej. Zapowiada się burzliwe posiedzenie rady politycznej LPR, bo tylko kilku posłów tej partii jest za współpracą z PiS.

Z kolei szef PSL, Waldemar Pawlak będzie negocjował z liderem Prawa i Sprawiedliwości, Jarosławem Kaczyńskim: Zapewniam, że jest dobry pomysł na współpracę, taką gdzie nawet w warunkach ograniczonego zaufania można sobie efektywnie robić dobrą robotę.

Pawlak zapowiada, że dopiero po tych spotkaniach można się spodziewać odpowiedzi ludowców na temat ich ewentualnego wejścia do koalicji.

Także PSL-owski marszałek Sejmu Jarosław Kalinowski studził wczoraj nastroje w Kontrwywiadzie Kamila Durczoka w RMF FM. Zaznaczył, że ludowcy chcą najpierw przeprowadzić serię rozmów. Przewiduje także, że negocjacje z PiS na pewno nie będą łatwe.

Przypomnijmy. Tuż przed świętami PiS i Samoobrona podpisały wstępne porozumienie programowe. Z zawarciem koalicji liderzy partii czekają jednak na rozstrzygnięcie dalszych rozmów koalicyjnych – jej szeregi mieliby zasilić ludowcy i być może część LPR.