Od piątkowego popołudnia przez tydzień zamknięta będzie jezdnia Wrocław - Kraków na autostradzie A4 w rejonie budowanego węzła "Sośnica" w Gliwicach. Ruch w obu kierunkach zostanie tam poprowadzony jezdnią Kraków - Wrocław - podała w czwartek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

To nie pierwsze utrudnienia związane z tą inwestycją. Już wcześniej w czasie budowy wielokrotnie wstrzymywano ruch na autostradzie. Tym razem utrudnienia związane będą z koniecznością wykonania robót na najwyższym obiekcie, tj. wiadukcie w ciągu autostrady A1 - poinformowała rzeczniczka katowickiego oddziału GDDKiA Dorota Marzyńska. Przywrócenie ruchu na obu jezdniach zaplanowano na piątek 25 września.

Prace przy węźle "Sośnica" - zgodnie z podpisaną umową - mają zakończyć się w listopadzie tego roku. Po przebudowie trzypoziomowy węzeł będzie największym węzłem autostradowym w kraju. Przetną się tam istniejąca A4, budowana właśnie na Śląsku A1, a także droga krajowa nr 44. Zgodnie z planami GDDKiA i wnioskami miejscowego samorządu, po przebudowie zmieni się nazwa węzła, na "Gliwice-Sośnica".