W najbliższych dniach zdymisjonowany szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Mariusz Kamiński złoży wniosek do sądu pracy przeciwko swemu następcy. Kamiński twierdzi, że obecny szef CBA Paweł Wojtyniuk nie chce wydać mu świadectwa pracy, tłumacząc, że ten dalej jest funkcjonariuszem.

Spór o to, czy Kamiński jest funkcjonariuszem CBA trwa od kilku tygodni. Uważam, że 13 października, kiedy premier podjął decyzję o moim odwołaniu, zostałem formalnie i faktycznie bezrobotny (…) W najbliższym czasie zamierzam zwrócić się do sądu, ponieważ obecne kierownictwo nie jest władne podjąć żadnej decyzji w tej sprawie - mówi Kamiński. Z byłym szefen CBA rozmawiał reporter RMF FM Krzysztof Zasada:

Innego zdania jest CBA. Według Biura Kamiński został odwołany z funkcji szefa, analogicznie jak jego zastępcy, ale nie zwolniony ze służby. Według ustawy o CBA szef biura nie musi być funkcjonariuszem. Kandydat na to stanowisko nie może być karany, nie może być współpracownikiem PRL-owskich służb, musi mieć ważny certyfikat bezpieczeństwa i wyższe wykształcenie.